Kapadokya Ansia Boutique Hotel & Restaurant Uçhisar - Kapadokya

Kapadokya

Kapadokya

Tarihi

Mt. Erciyes, Mt. Hasan ve Mt. Altmış milyon yıl önce Güllü yumuşak kaya katmanları oluşturdu ve daha sonra bugün dünyayı büyüleyen Kapadokya bölgesini oluşturmak için milyonlarca yıl rüzgar ve yağmurla aşındı. Yerliler bu eşsiz ve büyülü mekana bir takma ad verdiler: peribacaları.

Kapadokya, doğayı ve tarihi birleştiren eşsiz bir güzelliğe sahiptir. İnsanlar peri bacalarını tarih boyunca mesken olarak kullanmış, onları binlerce yıllık uygarlığın izlerini taşıyan evlere ve ibadet yerlerine oymuşlardır.

Kapadokya, Büyük İskender'in ölümünden sonra Orta Anadolu'da kurulmuş bir krallıktır ve Farsça'da “güzel atlar ülkesi” anlamına gelir. Bölgedeki vadilerin hepsi Kızılırmak (Kızılırmak) ve Uçhisar'daki kale gibidir. Kapadokya'nın uzun vadilerini ve peri bacalarını izleyen tepede bir göz. Günümüzde Kapadokya olarak bilinen turizm bölgesi Aksaray'ın Ihlara Vadisi, Göreme Milli Parkı ve Nevşehir'deki Yeraltı Şehirleri ile Kayseri'deki Soğanlı Vadisi'nden oluşmaktadır. 

Uçhisar Kalesi,

Kapadokya'nın bulutlarla karıştığı zirvedir; en uzun peribacalarıdır ve bölgedeki herhangi bir noktadan görülebilir. Kalenin zirvesine ulaştığınızda, Kapadokya'nın tüm güzelliği ayaklarınızın altında, Mt. Erciyes, Hasan Dağları'na, Güvercin Vadisi'nden Avanos'a, Ortahisar kalesinden Göreme'ye kadar.

Çok sayıda oyuk konteyner, kaya mezarları ve büyük bir su sarnıcı sizi tarih ve insan yaşamına sessiz tanık olarak kabul eder. Muhteşem kırmızı tonlarını Mt. Günbatımında Erciyes, sakin, vadilerin yaşayan nefesi ve dünyanın ve gökyüzünün sunduğu renk gökkuşağının.